DÁMSKÁ OBUV 100 NA FITNES ČERNO-RŮŽOVÁ

Ref.
8379422
Users reviews
5 / 5 5 Názory
Výhody výrobku
Dámská obuv na fitnes 100 je díky drážkám ve špičce měkká a přirozeně pohodlná i při pohybu do stran.
Pružnost při pohybu
Drážky na špičce usnadňují změny ve směru pohybu.
Držení na noze
Nastavitelné pásky zajišťují zpevnění při pohybu do stran.
Tlumení došlapu
Podešev tlumí nárazy a chrání klouby celého těla.

VLASTNOSTI

Složení
Svršek: : 80.0% polyester, Svršek: : 20.0% polyuretan Podešev: : 70.0% EVA (etylenvinylacetát), Podešev: : 30.0% pryž Podšívka: : 100.0% polyester
Určeno pro
kardio trénink s mírnou intenzitou jednou až dvakrát týdně.
záruka
2 roky

DALŠÍ INFORMACE

Proč používat speciální obuv na fitnes?
Studie vedené naší výzkumnou laboratoří Sporstlab ukázaly, že při fitnes dochází na rozdíl od jiných sportů k různým druhům pohybů. Těmito pohyby jsou rotace, skluzy, skoky, dřepy, výpady vpřed. Oproti např. běhu nedochází při fitnes k téměř žádnému lineárnímu pohybu. Naši obuv vyvíjíme tak, abychom vám umožnili správné provádění cviků bez rizika zranění.
Cvičit fitnes v běžecké obuvi či naopak není dobrý nápad
86 % zranění při fitnes je způsobeno nošením běžecké obuvi. Jak je to možné? Naše vývojová a testovací laboratoř odhalila specifické pohyby nohou při sportu: lineární došlap při běhu a rotaci při fitnes cvičení. Proto nošení odpovídající obuvi chrání vaše nohy a navíc napomáhá zvyšovat váš výkon!
Drop podrážky: rozdíl výšky podrážky mezi špičkou a patou
Všechny modely obuvi na fitnes mají 4mm drop. 4mm drop zajišťuje pocit při došlapu, který se velmi blíží přirozenému ohybu chodidla (bosá noha = nulový drop). Pokud jste však zvyklá na nošení obuvi s vysokým dropem (např. obuv na podpatku), budete potřebovat čas si na tuto obuv zvyknout.
Pružnost ve všech směrech ohybu
Proč je to tak důležité? Ze studií vyplývá, že při fitnes aktivitách dochází k 1,7krát častějšímu pokrčení nohou. Při fitnes také dochází k jinému ohybu kotníku než při běhu. Ze studií vyplývá, že fitnes obuv vyžaduje pružnost a schopnost stlačení podešve, která je odlišná od běžecké obuvi. Proto jsme vyvinuli obuv s pružností do všech směrů ohybu.
Zpevnění špičky
Proč je to tak důležité? Zpevnění špičky, která je při fitnes hlavním opěrným bodem, napomáhá k udržení rovnováhy při změně ve směru pohybu.
Tlumení na špičce
Proč je to tak důležité? Během tréninku fitnes dochází k došlapu na úrovni špičky, zatímco při běhu jde většina nárazů do paty. Optimální tlumení obuvi ve špičce chrání celé tělo před opakovanými nárazy a zároveň stabilizuje nohu pro plynulejší střídání pohybů.
Přilnavost a rotace
Přilnavost podrážky umožňuje snadnou a rychlou změnu směru pohybu, zatímco speciální rotační prvek s nižší přilnavostí usnadňuje otáčení, takže nedochází k namáhání kloubů. Najít rovnováhu mezi těmito dvěma požadavky je klíčem k úspěchu. Stanovit správný stupeň přilnavosti podešve a zároveň přesné umístění rotačního dílu nám pomohly senzorické, biomechanické a mechanické testy.
Jaké jsou důkazy?Testování výrobku
Výzkumníci v našich technických laboratořích analyzují pohyby sportovců při cvičení pomocí snímačů, které měří s vysokou přesností reakce lidského těla. Jelikož jsme si vědomi, že nejlepší je výrobky otestovat také v praxi, testujeme je ve fitnes studiích, tedy tam, kde budou svými uživateli používány. Díky těmto testům vám můžeme nabídnout funkční výrobky za skvělé ceny, které vám umožní sportovat za těch nejlepších podmínek.
Její výhody? Nezanechává barevné šmouhy.
Podešev nezanechává barevné šmouhy.
Je obuv na fitnes vhodná pro běh na běžeckém pásu?
Naše modely obuvi jsou vyvinuté speciálně na kardio trénink. V omezené míře je však lze použít i pro běh na běžeckém pásu. Samozřejmě pokud si před lekcí či po ní chcete zaběhat na pásu, tato obuv vám to plně umožní. Pokud však hledáte obuv výhradně na běh na pásu či venku, doporučujeme vám sáhnout po běžecké obuvi.
Fitnes obuv je určena pouze na použití v tělocvičně?
Kardio tréninky většinou probíhají ve fitnes centru nebo v pohodlí domova. Naše modely obuvi tedy byly vyvinuty pro použití ve vnitřním prostředí. Pryž je vhodná pro použití v tělocvičně, jelikož je měkčí. Nošení obuvi na asfaltu způsobuje předčasný oděr podešve. Přilnavost podrážky byla testována na podlahách používaných v tělocvičnách nebo v domácnostech, pryž má proto velmi dobrou přilnavost.

Users reviews

 • Žena
  50–59 let
  15 březen 2019
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  ideální volba za dobrou cenu

  v botách se cvičí dobře, jsou vzdušné a lehké.

 • Žena
  30–39 let
  26 únor 2019
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  lehká, pohodlná

  lehká a velmi pohodlná

 • Žena
  20–29 let
  16 leden 2019
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  hodnocení

  Chtěla jsem nejlevnější boty. Čekala jsem, žádnou slávu. Ale jsou dobré. Na cvičení do fitka naprosto vyhovují. I na pásu se v nich dobře běhá. Nepotí se v nich noha a jsou pohodlné. Tak poměr cena a kvalita sedí dokonale.

Nahoru