Dámská obuv 900 na fitness černo-bílá

Ref.
8394197
Výhody výrobku
Obuv na fitness a kardio trénink 900 s podešví pro lepší odraz a rychlé změny směru pohybu.
Pružnost při pohybu
Drážky v přední části podešve zlepšují flexibilitu boty.
Držení na noze
Výztuhy a nastavitelné pásky poskytují dobrou oporu při rychlých pohybech.
Odraz
Lepší odraz pro rychlé změny ve směru pohybu.
Tlumení došlapu
Mezipodešev zajišťuje účinné tlumení.

VLASTNOSTI

Složení
Svršek: : 70.0% polyester, Svršek: : 30.0% polyuretan Podešev: : 70.0% pryž, Podešev: : 30.0% EVA (etylenvinylacetát) Podšívka: : 100.0% polyester
Určeno pro
intenzivní kardio trénink (více než 3krát týdně).
záruka
2 roky

DALŠÍ INFORMACE

Proč používat speciální obuv na fitness?
Studie vedené naší výzkumnou laboratoří Sporstlab ukázaly, že při fitness dochází na rozdíl od jiných sportů k různým druhům pohybů. Těmito pohyby jsou rotace, skluzy, skoky, dřepy, výpady vpřed. Oproti např. běhu nedochází při fitness k téměř žádnému lineárnímu pohybu. Naši obuv vyvíjíme tak, abychom vám umožnili správné provádění cviků bez rizika zranění.
Proč je důležité cvičit v kvalitní obuvi? Bezpečnost
Studie prokázaly, že ke zranění při fitness dochází v nevhodné obuvi. 86 % zraněných osob při fitness používalo běžeckou obuv. Naše studie dokazují, že uživatelé cvičící v jiné obuvi, jsou vystaveni vyššímu riziku zranění, než uživatelé používající obuv na fitness. Z výsledků studie proto vyplývá, že na cvičení fitness je důležité zvolit obuv vyvinutou speciálně na fitness.
Drop podrážky: rozdíl výšky podrážky mezi špičkou a patou
Všechny modely obuvi na fitness mají 4mm drop. Tento 4mm drop nejvíce připomíná přirozenou pozici chodidla naboso (chodidlo naboso = nulový drop). Důležité je přitom vědět, že pokud jste zvyklí nosit boty s velkým rozdílem síly podrážky mezi špičkou a patou, např. dámské boty na podpatku, bude vám nějaký čas trvat, než si zvyknete na novou obuv.
Pružnost ve všech směrech ohybu
Proč je důležité? Studie ukázaly, že flexe/rozpětí musí být u obuvi na fitness 1,7krát vyšší na než u obuvi na běh. Při fitness také dochází k jinému ohybu kotníku než při běhu. Ze studií dále vyplývá, že i potřeba pružnosti a torze fitness obuvi se odlišuje od obuvi běžecké. Proto vyvíjíme obuv, která umožňuje přirozený pohyb do všech stran.
Zpevnění špičky
Proč je důležité? Zpevnění špičky, která je při fitness hlavním opěrným bodem, napomáhá k udržení rovnováhy při změně ve směru pohybu.
Tlumení na špičce
Proč je důležité? Během tréninku fitness dochází k nárazu při došlapu na úrovni špičky nohy, zatímco při běhu jde většina nárazů do paty. Naše obuv na fitness je opatřena tlumením ve špičce, které chrání klouby celého těla před opakovanými nárazy, a zároveň stabilizuje nohu, aby bylo navazování pohybů co nejplynulejší.
Přilnavost a rotace
Přilnavost podrážky umožňuje snadnou a rychlou změnu směru pohybu, zatímco speciální rotační díl s nižší přilnavostí usnadňuje otáčení, díky čemuž nedochází k namáhání kloubů. Najít kompromis mezi těmito dvěma potřebami bylo klíčové. Stanovit správný stupeň přilnavosti podešve a zároveň přesné umístění rotačního dílu nám pomohly senzorické, biomechanické a mechanické testy.
Jaké jsou důkazy? Testování výrobku
Výzkumníci v našich technických laboratořích analyzují pohyby sportovců při cvičení pomocí snímačů, které měří s vysokou přesností reakce lidského těla. Nic se však nevyrovná praktické zkušenosti, proto výrobky testujeme také v tělocvičnách a posilovnách, tj. tam, kde budete obuv používat. Tyto testy nám umožňují nabízet funkční výrobky za dostupnou cenu. Naším cílem je zajistit vám co nejlepší podmínky při sportu.
Podrážka vhodná do tělocvičny
Podrážka nezanechává barevné šmouhy na podlaze.
Je tato obuv vhodná pro běh na běžeckém pásu?
Tuto obuv na fitness jsme vyvinuli speciálně na kardio cvičení. Kromě toho ji lze používat i na běh na pásu, avšak s určitým omezením. Pokud si chcete před tréninkem rozehřát svaly na běžeckém pásu, můžete použít tyto boty. Spočívá-li však váš trénink výhradně v běhu na běžeckém pásu nebo venku, nedoporučujeme vám používat tyto boty.
Je obuv na fitness určena výhradně do interiéru?
Fitness většinou cvičíme v posilovně, tělocvičně nebo doma. Boty jsou proto určeny především do interiéru. Z toho důvodu je také podrážka z měkčí gumy. Nošením bot na asfaltu urychlíte opotřebení gumové podrážky. Přilnavost podrážky je testována na typech povrchů, pro které je obuv určena, tedy v tělocvičně nebo doma.
Nahoru