DÁMSKÁ OBUV NA FITNESS 100 ČERNO-RŮŽOVÁ

Ref.
8379422
Users reviews
5 / 5 4 Názory
Výhody výrobku
Dámská obuv na fitness 100 je díky drážkám ve špičce měkká a přirozeně pohodlná i při pohybu do stran.
Pružnost při pohybu
Drážky na špičce usnadňují změny ve směru pohybu.
Držení na noze
Nastavitelné pásky zajišťují zpevnění při pohybu do stran.
Tlumení došlapu
Podešev tlumí nárazy a chrání klouby celého těla.

VLASTNOSTI

Složení
Svršek: : 80.0% polyester, Svršek: : 20.0% polyuretan Podešev: : 70.0% EVA (etylenvinylacetát), Podešev: : 30.0% pryž Podšívka: : 100.0% polyester
Určeno pro
kardio trénink s mírnou intenzitou jednou až dvakrát týdně.
záruka
2 roky

DALŠÍ INFORMACE

Proč používat speciální obuv na fitness?
Studie vedené naší výzkumnou laboratoří Sporstlab ukázaly, že při fitness dochází na rozdíl od jiných sportů k různým druhům pohybů. Těmito pohyby jsou rotace, skluzy, skoky, dřepy, výpady vpřed. Oproti např. běhu nedochází při fitness k téměř žádnému lineárnímu pohybu. Naši obuv vyvíjíme tak, abychom vám umožnili správné provádění cviků bez rizika zranění.
Proč je důležité cvičit v kvalitní obuvi? Bezpečnost
Studie prokázaly, že ke zranění při fitness dochází v nevhodné obuvi. 86 % zraněných osob při fitness používalo běžeckou obuv. Naše studie dokazují, že uživatelé cvičící v jiné obuvi jsou vystaveni vyššímu riziku zranění, než uživatelé používající obuv na fitness. Z výsledků studie proto vyplývá, že na cvičení fitness je důležité zvolit obuv vyvinutou speciálně na fitness.
Drop podrážky: rozdíl výšky podrážky mezi špičkou a patou
Všechny modely obuvi na fitness mají 4mm drop. Tento 4mm drop nejvíce připomíná přirozenou pozici chodidla naboso (chodidlo naboso = nulový drop). Důležité je přitom vědět, že pokud jste zvyklí nosit boty s velkým rozdílem síly podrážky mezi špičkou a patou, např. dámské boty na podpatku, bude vám nějaký čas trvat, než si zvyknete na novou obuv.
Pružnost ve všech směrech ohybu
Proč je to tak důležité? Ze studií vyplývá, že při fitness aktivitách dochází k 1,7krát častějšímu pokrčení nohou. Při fitness také dochází k jinému ohybu kotníku než při běhu. Ze studií vyplývá, že fitness obuv vyžaduje pružnost a schopnost stlačení podešve, která je odlišná od běžecké obuvi. Proto jsme vyvinuli obuv, která zajišťuje stabilní došlap při jakémkoliv pohybu.
Zpevnění špičky
Proč je to tak důležité? Zpevnění špičky, která je při fitness hlavním opěrným bodem, napomáhá k udržení rovnováhy při změně směru pohybu.
Tlumení na špičce
Proč je to tak důležité? Během tréninku fitness dochází k došlapu na úrovni špičky, zatímco při běhu jde většina nárazů do paty. Optimální tlumení obuvi ve špičce chrání celé tělo před opakovanými nárazy, zároveň stabilizuje nohu pro plynulejší střídání pohybů.
Přilnavost a rotace
Přilnavost podrážky umožňuje snadnou a rychlou změnu směru pohybu, zatímco speciální rotační prvek s nižší přilnavostí usnadňuje otáčení, takže nedochází k namáhání kloubů. Najít kompromis mezi těmito dvěma potřebami bylo klíčové. Ke stanovení správného stupně přilnavosti podešve a zároveň nalezení přesného umístění rotačního prvku nám pomohly senzorické, biomechanické a mechanické testy.
Jaké jsou důkazy? Testování výrobku
Výzkumníci v našich technických laboratořích analyzují pohyby sportovců při cvičení pomocí snímačů, které měří s vysokou přesností reakce lidského těla. Nic se však nevyrovná praktické zkušenosti, proto výrobky testujeme také v tělocvičnách a posilovnách, tj. tam, kde sportovci obuv používají. Tyto testy nám umožňují nabízet funkční výrobky za dostupnou cenu. Naším cílem je zajistit co nejlepší podmínky při sportu.
Podrážka vhodná do tělocvičny
Podrážka nezanechává šmouhy na podlaze.
Lze s fitness obuví běhat na běžeckém pásu?
Naše modely obuvi jsou vyvinuté speciálně na kardio trénink. V omezené míře je však lze použít i pro běh na běžeckém pásu. Chcete-li se tedy před cvičením nebo po něm rozehřát na páse, můžete tuto obuv využít. Pokud se však váš trénink skládá výlučně z běhu na pásu či v přírodě, z bezpečnostních důvodů důrazně doporučujeme používat modely obuvi určené na běh.
Fitness obuv je určena pouze na použití v tělocvičně?
Kardio tréninky většinou probíhají ve fitness centru nebo v pohodlí domova. Naše modely obuvi tedy byly vyvinuty pro použití ve vnitřním prostředí. Pryž je vhodná pro použití v tělocvičně, jelikož je měkčí. Používáním obuvi na asfaltu dojde k rychlejšímu a předčasnému opotřebení pryžové podrážky. Přilnavost podrážky byla testována na podlahách využívaných v tělocvičně nebo domovech, pryž je v těchto případech velmi přilnavá.

Users reviews

 • Žena
  20–29 let
  16 leden 2019
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  hodnocení

  Chtěla jsem nejlevnější boty. Čekala jsem, žádnou slávu. Ale jsou dobré. Na cvičení do fitka naprosto vyhovují. I na pásu se v nich dobře běhá. Nepotí se v nich noha a jsou pohodlné. Tak poměr cena a kvalita sedí dokonale.

 • Žena
  30–39 let
  04 červen 2018
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  Doporučuji

  jsem velmi spokojená. Pěkně sedí. pohodlné.

 • Žena
  20–29 let
  09 květen 2018
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  Nejlepší volba za nízkou cenu

  Používám dvakrát týdne na cvičení v tělocvičně plus občas ještě do fitka a jsem nadšena. Boty sedí super a na noze vypadají skvěle. Mohu jen doporučit

Nahoru