Dámská obuv na fitness 120 oranžová

Ref.
8522006
Výhody výrobku
Obuv na fitness 120 mid má na špičce podešve drážky, které zaručují přirozenou poddajnost a snazší změnu směru pohybu.

4 DOSTUPNÉ BARVY

Pružnost při pohybu
Drážky na špičce usnadňují změny ve směru pohybu.
Držení na noze
Výztuhy špičky a vyšší svršek zpevňují nohu při pohybu do stran.
Tlumení došlapu
Podešev tlumí nárazy a chrání klouby celého těla.

VLASTNOSTI

Složení
Svršek: : 70.0% polyester, Svršek: : 30.0% polyuretan Podešev: : 70.0% EVA (etylenvinylacetát), Podešev: : 30.0% pryž Podšívka: : 100.0% polyester
záruka
2 roky

DALŠÍ INFORMACE

Proč používat speciální obuv na fitness?
Studie vedené naší výzkumnou laboratoří Sportslab ukázaly, že při fitness dochází na rozdíl od jiných sportů k různým druhům pohybů. Těmito pohyby jsou rotace, skluzy, skoky, dřepy, výpady vpřed. Oproti např. běhu nedochází při fitness k téměř žádnému lineárnímu pohybu. Naši obuv vyvíjíme tak, abychom vám umožnili správné provádění cviků bez rizika zranění.
Nosit běžeckou obuv na fitness není dobrý nápad
86 % zranění vznikajících při fitness aktivitách souvisí s nošením běžecké obuvi. Proč tomu tak je? Pracovníci naší laboratoře pro výzkum a vývoj dokázali, že při sportu dochází k různým druhům pohybu nohou – přímý pohyb při běhu, rotace při fitness. Nošením obuvi přizpůsobené provozované sportovní aktivitě si ochráníte chodidla a zvýšíte výkony!
Drop podrážky: rozdíl výšky podrážky mezi špičkou a patou
Všechny modely obuvi na fitness mají 4mm drop. Díky 4mm dropu budete mít téměř přirozený postoj (naboso je drop nulový). Je však důležité vědět, že pokud jste zvyklí nosit obuv s výraznějším dropem (např. obuv na podpatcích), bude chvíli trvat, než si na novou obuv zvyknete.
Pružnost ve všech směrech pohybu
Proč je to tak důležité? Studie prokázaly, že při fitness je potřeba flexe a extenze chodidla 1,7krát vyšší než při běhu. Při fitness také dochází k jinému ohybu kotníku než při běhu. Ze studií vyplývá, že fitness obuv vyžaduje pružnost a schopnost stlačení podešve, která je odlišná od běžecké obuvi. Proto vyvíjíme modely obuvi umožňující pohyb ve všech směrech, které se přizpůsobí pohybům při fitness.
Zpevnění špičky
Proč je to tak důležité? Zpevnění špičky, která je při fitness hlavním opěrným bodem, napomáhá k udržení rovnováhy při změně ve směru pohybu.
Tlumení na špičce
Proč je to tak důležité? Během tréninku fitness dochází k nárazu při došlapu na úrovni špičky nohy, zatímco při běhu jde většina nárazů do paty. Optimální tlumení obuvi ve špičce chrání celé tělo před opakovanými nárazy, zároveň stabilizuje nohu pro plynulejší střídání pohybů.
Přilnavost a rotace
Přilnavost podrážky umožňuje snadnou a rychlou změnu směru pohybu, zatímco speciální rotační prvek s nižší přilnavostí usnadňuje otáčení, takže nedochází k namáhání kloubů. Najít kompromis mezi těmito dvěma potřebami bylo klíčové. Stanovit správný stupeň přilnavosti podešve a zároveň přesné umístění rotačního dílu nám pomohly senzorické, biomechanické a mechanické testy.
Jaké jsou důkazy?Testování výrobku
Výzkumníci v našich technických laboratořích analyzují pohyby sportovců při cvičení pomocí snímačů, které měří s vysokou přesností reakce lidského těla. Ale nic nepředčí zkušenosti z praxe, a proto naše výrobky testujeme v posilovnách při praktickém použití. Tyto testy nám umožňují nabízet funkční výrobky za dostupnou cenu. Naším cílem je zajistit sportovcům ty nejlepší podmínky při sportu.
A něco navíc – nezanechává šmouhy
Podešev nezanechává barevné šmouhy.
Je obuv na fitness vhodná pro běh na běžeckém pásu?
Naše modely obuvi jsou vyvinuté speciálně na kardio trénink. V omezené míře je však lze použít i pro běh na běžeckém pásu. Pokud se chcete před cvičením nebo po něm rozehřát na běžeckém pásu, obuv vás ani v tomto případě nezklame. Nicméně pokud vaši aktivitu tvoří výlučně běh na pásu, nebo dokonce venku, z bezpečnostních důvodů vám doporučujeme použít běžeckou obuv.
Je fitness obuv určena pouze na použití v tělocvičně?
Kardio tréninky většinou probíhají ve fitness centru nebo v pohodlí domova. Naše modely obuvi tedy byly vyvinuty pro použití ve vnitřním prostředí. Pryž je vhodná pro použití v tělocvičně, jelikož je měkčí. Používáním obuvi na asfaltu dojde k rychlejšímu a předčasnému opotřebení pryžové podrážky. Přilnavost podrážky byla testována na podlahách využívaných v tělocvičně nebo domácnostech. Na těchto površích je pryž velmi přilnavá.
Nahoru