Dámské fitness boty 500 černé

Ref.
8516688
Users reviews
4.37 / 5 91 Názory
Collaborators reviews
5 / 5 3 Názory
Výhody výrobku
Dámská obuv na fitness 500 zaručuje flexibilitu při pohybu do všech stran a díky nastavitelným páskům poskytuje dobré zpevnění.
Pružnost při pohybu
Hexagonální struktura respektuje mechanickou osu nohy a usnadňuje rotace.
Držení na noze
Nastavitelné pásky zajišťují dobré zpevnění špičky.
Tlumení došlapu
EVA pěna účinně tlumí došlap.

VLASTNOSTI

Složení
Svršek : 80.0% polyester, Svršek : 20.0% polyuretan Podešev : 70.0% EVA (etylenvinylacetát), Podešev : 30.0% pryž Podšívka : 100.0% polyester
záruka
2 roky

DALŠÍ INFORMACE

Proč používat speciální obuv na fitness?
Studie vedené naší výzkumnou laboratoří Sporstlab ukázaly, že při fitness dochází na rozdíl od jiných sportů k různým druhům pohybů. Těmito pohyby jsou rotace, skluzy, skoky, dřepy, výpady vpřed. Oproti např. běhu nedochází při fitness k téměř žádnému lineárnímu pohybu. Naši obuv vyvíjíme tak, abychom vám umožnili správné provádění cviků bez rizika zranění.
Cvičit fitness v běžecké obuvi či naopak není dobrý nápad
Nošení speciální obuvi na fitness snižuje o 20 % riziko zranění ve srovnání s nošením běžecké obuvi. Jak je to možné? Pohyb nohy u těchto sportů byl předmětem zkoumání naší výzkumné laboratoře: lineární došlap při běhu a rotaci při fitness cvičení. Proto nošení odpovídající obuvi chrání vaše nohy a navíc napomáhá zvyšovat váš výkon!
Drop podrážky: rozdíl výšky podrážky mezi špičkou a patou
Všechny modely obuvi na fitness mají 4mm drop. Tento 4mm drop nejvíce připomíná přirozenou pozici chodidla naboso (chodidlo naboso = nulový drop). Důležité je přitom vědět, že pokud jste zvyklí nosit boty s velkým rozdílem síly podrážky mezi špičkou a patou, např. obuv na podpatcích), bude chvíli trvat, než si na novou obuv zvyknete.
Pružnost ve všech směrech ohybu
Pružnost do všech stran, schopnost obuvi zajistit správný ohyb chodidla i umožnit pohodlnou změnu směru. Ze studií vyplývá, že při fitness dochází k 1,7krát častějšímu pokrčení nohou. Při fitness také dochází k jinému ohybu kotníku než při běhu. Proto vyvíjíme modely obuvi umožňující pohyb ve všech směrech, které se přizpůsobí pohybům při fitness.
Zpevnění špičky
Proč je to tak důležité? Zpevnění špičky, která je při fitness hlavním opěrným bodem, napomáhá k udržení rovnováhy při změně ve směru pohybu.
Tlumení ve špičce
Obuv má schopnost tlumit nárazy a otřesy. Během tréninku fitness dochází k nárazu při došlapu na úrovni špičky nohy, zatímco při běhu jde většina nárazů do paty. Optimální tlumení obuvi ve špičce chrání celé tělo před opakovanými nárazy, zároveň stabilizuje nohu pro plynulejší střídání pohybů.
Přilnavost a rotace
Přilnavost podrážky umožňuje snadnou a rychlou změnu směru pohybu, zatímco speciální rotační prvek s nižší přilnavostí usnadňuje otáčení, takže nedochází k namáhání kloubů. Najít kompromis mezi těmito dvěma potřebami bylo klíčové. Stanovit správný stupeň přilnavosti podešve a zároveň přesné umístění rotačního dílu nám pomohly senzorické, biomechanické a mechanické testy.
Jaké jsou důkazy? Testování výrobku
Výzkumníci v našich technických laboratořích analyzují pohyby sportovců při cvičení pomocí snímačů, které měří s vysokou přesností reakce lidského těla. Ale nic nepředčí zkušenosti z praxe, a proto naše výrobky testujeme v posilovnách při praktickém použití. Tyto testy nám umožňují nabízet funkční výrobky za dostupnou cenu. Naším cílem je zajistit sportovcům ty nejlepší podmínky při sportu.
Její výhody? Nezanechává barevné šmouhy
Podešev nezanechává barevné šmouhy.
Je obuv na fitness vhodná pro běh na běžeckém pásu?
Naše modely obuvi jsou vyvinuté speciálně na kardio trénink. V omezené míře je však lze použít i pro běh na běžeckém pásu. Pokud se chcete před cvičením nebo po něm rozehřát na běžeckém pásu, obuv vás ani v tomto případě nezklame. Nicméně pokud vaši aktivitu tvoří výlučně běh na pásu, nebo dokonce venku, z bezpečnostních důvodů vám doporučujeme použít běžeckou obuv.
Je fitness obuv určena pouze na použití v tělocvičně?
Kardio tréninky většinou probíhají ve fitness centru nebo v pohodlí domova. Naše modely obuvi tedy byly vyvinuty pro použití ve vnitřním prostředí. Pryž je vhodná pro použití v tělocvičně, jelikož je měkčí. Používáním obuvi na asfaltu dojde k rychlejšímu a předčasnému opotřebení pryžové podrážky. Přilnavost podrážky byla testována na podlahách používaných v tělocvičnách nebo v domácnostech. Pryžová podešev je zde velmi přilnavá.
 • Žena
  09 říjen 2020
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  dobrý poměr cena/výkon

  jedna z mála bot, které dceři vyhovuje z hlediska šířky...lehké, ideální na TV.

 • Žena
  50–59 let
  25 červen 2020
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  Spokojenost

  Se sportovní obuví jsem spokojena.

 • 04 březen 2020
  Use since Méně než 1 týden
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  Erstaunlich guter Schuh

  Für gelegentliches Step-Training suchte ich Schuhe, die einerseits im Vorfuss gut gepolstert sind und andererseits seitlich guten Halt geben. Das alles bietet der Schuh. Ich habe schmale Füße und mir passt der Schuh sehr gut. Ich benutze allerdings eigene Einlagen. Für den Preis klare Kauf Empfehlung.

 • Žena
  05 listopad 2020
  That review has been deposited on this product version
  Ligeras y cómodas

  Zapatillas muy cómodas y transpirables.

 • 01 říjen 2020
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  api.label.reviewFlag.checkedPurchase.title
  1 paire achetée l'an…

  1 paire achetée l'an dernier et elles m'ont suivies en permanence tantôt au sport, qu'au quotidien.
  J'avais besoin de les renouveler alors je les ai toutes testées (sauf celles à 50€ pas encore) et c'est de loin celles que je préfère le plus niveau confort, taille ajustée et utilisation durant le sport.
  De plus, vu leur forme un peu plus large à l'avant que les autres de la gamme, elles permettent aux "chevilles sensibles" d'être stables durant la pratique. Top ++
  Merci.

  Un petit plus ? Une version plus légère niveau poids.
  Sinon le design et l'aspect durabilité et pratiquabilité : Génial !

  Ce sont celles que je recommande le plus à mes clientes lorsque cela correspond aux critères d'usages recherchés et de leurs propres retours elles sont satisfaites. C'est un double plaisir à chaque vente ^^

 • 06 březen 2020
  Use since Od 2 do 8 týdnů
  That review has been deposited on this product version
  Comodissime per lo step coreografico!!

  Ho acquistato queste scarpe per fare step coreografico e le uso anche in sala pesi e per lezioni di crossfit. La scarpa è comodissima, sostiene bene il piede e le parti rinforzate in punta garantiscono sicurezza e praticità durante i cambi di direzione. Il tessuto è leggero e resistente. Per quanto riguarda il numero calzano giuste, io porto 40 e ho preso un 40

Nahoru