Dětské kimono Hirosaki 350 na judo

Ref.
8313054
Výhody výrobku
Kimono na judo Hirosaki 350 je velmi odolné (vyztužený materiál, tzv. rýžové zrno, s gramáží 350 g/m²). Je určeno mladým karatistům na zápasy. Prodáváno bez pásku.

2 DOSTUPNÉ BARVY

Odolnost vůči tahu
Výztuhy na límci, ramenou a kolenou.
Volnost pohybu
Široký střih poskytuje naprostou volnost pohybu.
Snadné použití
Klasický střih vhodný na judo, džiu-džitsu a aikido.
Nízká hmotnost
Silný a lehký materiál se vzorem rýžového zrna s gramáží 350 g/m².

VLASTNOSTI

Velikost
Od 110 do 150 cm.
Materiál
65% polyester, 35% bavlna
Barva
Bílá.
Složení
Hlavní materiál : 65.0% polyester, Hlavní materiál : 35.0% bavlna Brašna na zadní kolo : 100.0% polyester
Určeno pro
mladé karatisty na zápasy.
záruka
2 roky

RADY

Tipy na údržbu
Při prvních 3 praních perte ve studené vodě. Následně můžete prát na 30 °C.
Omezení používání
Nesušte v sušičce.

DALŠÍ INFORMACE

Koncepce
Kimono na judo 350 ze směsi bavlny a polyesteru je odolné vůči seprání a opakovanému praní, a v porovnání s kimony ze 100% bavlny rychleji schne. Kimono je opatřeno výztuhami na límci (pro vyšší odolnost při uchopení) a na kolenou (pro bojové pozice na zemi).
Jak vybrat kimono na judo?
Judo je kontaktním bojovým sportem. Při zápase musí judista soupeře uchopit za kimono a dostat jej na zem, případně znehybnit. Z toho důvodu musí být kimono velmi odolné vůči tahu a zesílené v zónách, které jsou vystaveny pnutí a tření.
Jak závisí výběr kimona na výkonnostní úrovni judisty?
Pro děti, které trénují 1 až 2 roky, je vhodné kimono ze 100% bavlny s keprovou vazbou (220 g/m²), toto kimono je příjemně měkké a odolné. Pro judisty, kteří se sportu věnují již přes 2 roky (mají žlutý nebo oranžový pásek) nebo trénují na soutěže, je vhodné kimono se strukturou tzv. rýžového zrna s vysokou odolností vůči tahu. Materiál z polyesteru a bavlny (350 g/m²) zaručuje dobrou stálost tvaru a navíc rychle schne.
Jakou vybrat velikost?
Velikost kimona (100 – 150 cm) je třeba vybírat podle výšky dítěte. Doporučujeme vám, abyste zvolili kimono nejméně o 5 – 10 cm větší, než je výška vašeho dítěte. Pokud měří 133 cm, zvolte kimono ve velikosti 140 cm.
Doporučená údržba
Po každém tréninku nechte kimono vyvětrat. Pravidelné praní zachová bělost kimona. Při několika prvních praních perte ve studené vodě. Poté perte max. na 30 °C.
Příznivé účinky juda
Judo je fyzicky velmi náročný sport: děti se při něm snadno unaví. Je to komplexní sport, jehož cílem je získat kontrolu nad protivníkem. Při judu děti zapojují a namáhají svaly celého těla. Tento sport má příznivé účinky i na psychiku. Napomáhá uvolnit tělo i duši. Judo v japonštině totiž znamená „jemná cesta“.
Nahoru