Kimono Hirosaki 400 na judo

Ref.
8191025
Výhody výrobku
Lehké a odolné kimono na judo určené pro začátečníky. Prodáváno bez pásku.

2 DOSTUPNÉ BARVY

Odolnost vůči tahu
Výztuhy na límci, ramenou a kolenou.
Volnost pohybu
Široký střih poskytuje volnost pohybu při zápase vestoje i na zemi.
Snadné použití
Klasický střih vhodný na judo, džiu-džitsu a aikido.
Nízká hmotnost
Silný materiál se vzorem rýžového zrna s gramáží 440 g/m².

VLASTNOSTI

Velikost
Od 160 do 200 cm.
Materiál
65% polyester, 35% bavlna
Barva
Bílá.
Složení
Hlavní materiál : 65.0% polyester, Hlavní materiál : 35.0% bavlna Brašna na zadní kolo : 100.0% polyester
Určeno pro
dospělé na začátky s judem.
záruka
2 roky

RADY

Tipy na údržbu
Při prvních 3 praních perte ve studené vodě. Následně můžete prát na 30 °C.
Omezení používání
Nesušte v sušičce.

DALŠÍ INFORMACE

Koncepce
Kimono na judo 440 ze směsi bavlny a polyesteru je odolné vůči seprání a opakovanému praní, a v porovnání s kimony ze 100% bavlny rychleji schne. Kimono je opatřeno výztuhami na límci (pro vyšší odolnost při uchopení) a na kolenou (pro bojové pozice na zemi).
Jak správně vybrat kimono na judo?
Judo je kontaktním bojovým sportem. Při zápase musí judista soupeře uchopit za kimono a dostat jej na zem, případně znehybnit. Z toho důvodu musí být kimono velmi odolné vůči tahu a zesílené v zónách, které jsou vystaveny pnutí a tření.
Jak vybrat kimono?
Pro začínající judisty, kteří trénují 1 až 2 roky, je vhodné kimono ze směsi bavlny a polyesteru (200 g/m²). Tato kimona jsou příjemně měkká a zároveň odolná. Pro judisty, kteří se sportu věnují již přes 2 roky (mají žlutý nebo oranžový pásek) nebo trénují na soutěže, je vhodné kimono se strukturou tzv. rýžového zrna s vysokou odolností vůči tahu. Materiál z polyesteru a bavlny (350 g/m² a více) zaručuje dobrou stálost tvaru i rychlé schnutí.
Jakou vybrat velikost?
Velikost kimona (160 – 200 cm) je třeba vybírat podle výšky. Doporučujeme vám, abyste zvolili kimono nejméně o 5 – 10 cm větší, než je vaše výška. Pokud měříte 174 cm, zvolte kimono o velikosti 180 cm.
Doporučená údržba
Po každém tréninku nechte kimono vyvětrat. Pravidelné praní zachová bělost kimona. Při několika prvních praních perte ve studené vodě. Poté perte max. na 30 °C.
Příznivé účinky juda
Judo je fyzicky velmi náročný sport. Je to komplexní sport, jehož cílem je získat kontrolu nad protivníkem. Tento sport má příznivé účinky i na psychiku. Napomáhá uvolnit tělo i duši. Judo v japonštině totiž znamená „jemná cesta“.
Nahoru