conseils-5-bonnes-raisons-de-faire-du-velo-elliptique

5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ CVIČIT NA ELIPTICKÉM TRENAŽÉRU

(8)

Tip pro všechny, kteří si chtějí zlepšit kondici a udržet štíhlou linii! Eliptický trenažér, stroj vhodný na kardio trénink, který v jediném pohybu spojuje šlapání na rotopedu, chůzi do schodů obdobně jako na stepperu, pohyb vpřed a vzad jako na veslovacím trenažéru a běh, možná znáte. Víte ale, jaké jsou jeho skutečné přednosti? Níže naleznete seznam hlavních výhod eliptického trenažéru.

 

1) Eliptický trenažér pomáhá zhubnout

Pokud si přejete zhubnout, dál už nehledejte – tento trenažér je právě to, co potřebujete. Jestliže budete na trenažéru cvičit půl hodiny denně při 70 % své maximální tepové frekvence, účinně se zbavíte přebytečných kil. Poněvadž se zapojují všechny svalové skupiny, cvičení na trenažéru se zdá snazší a k tomu se Vám sčítají spálené kalorie. Trénink se nezaměřuje pouze na jednu část těla, zátěž je rozdělena mezi všechny svalové skupiny. Díky tomu se cvičením nepřestanete a rychle dosáhnete motivujících výsledků.

 

2) Eliptický trenažér pomáhá zpevnit 80 % svalů

Tento posilovací stroj blahodárné účinky na svaly! Při cvičení na eliptickém trenažéru nezůstává ušetřena žádná část těla. Důkazem je koordinovaný pohyb, který je nutné vykonávat – šlapání aktivuje stehenní, hýžďové a lýtkové svaly, zatímco madla uvádí v pohyb paže, ramena a prsní svalstvo. Mimoto Vás pohyb na trenažéru nutí držet vzpřímená záda (výhoda pro ty, kdo trpí bolestmi zad) a přirozeně zatnuté břicho.

 

3) Eliptický trenažér posiluje srdce

Kardio trénink se vřele doporučuje při rehabilitaci či návratu k fyzické aktivitě, slouží k udržení formy a posílení kardiovaskulárního systému. Pravidelné cvičení pomáhá posilovat srdce, podporuje krevní oběh a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Cvičení na eliptickém trenažéru má právě tyto účinky a navíc zvyšuje kapacitu plic. Všichni odborníci na zdraví se shodují, že trenažér je pro posílení srdce opravdu vynikající pomůckou.

 

4) Eliptický trenažér je šetrný ke kloubům

Šetrnost ke kloubům a nulové riziko jejich poranění – to je jedna z hlavních výhod eliptického trenažéru. Eliptický pohyb vykonávaný na trenažéru simuluje přirozený pohyb při běhu, zátěž v podobě hmotnosti těla je přitom rozložena rovnoměrně na obě nohy. Výsledek: klouby zůstávají chráněné i před sebemenšími nárazy, posilujete si svaly bez trhaného pohybu. Sportovci eliptický trenažér často používají k fyzické přípravě či pro návrat do formy po prodělaném zranění.

 

5) Eliptický trenažér pomáhá odreagovat se!

Jak lépe si vyprázdnit hlavu než při kardio tréninku? Eliptický trenažér má příznivé účinky nejen na fyzickou kondici, ale i na psychiku. Cvičení je dobré pro tělo i pro duši – dáte si do těla a zároveň se zbavíte stresu. Nečiní koneckonců sport člověka šťastným? Samozřejmě, během cvičení i po něm mozek uvolňuje endorfiny nazývané také hormony štěstí. To je další skvělý důvod, proč začít s domácím cvičením dle vlastního rytmu. A co víc? Sami si můžete určit, kdy si na eliptickém trenažéru zacvičíte – ráno po probuzení, během polední pauzy či večer, abyste se uvolnili.

 

Rady trenéra

Pokud nemáte žádný cvičební plán, začněte s 30minutovým tréninkem:

  • Nejprve se zahřejte při mírném tempu (chůzi) po dobu 10 minut.
  • Tempo postupně zrychlujte: cvičte zhruba 15 minut v závislosti na své výdrži (že trénujete při správné rychlosti, poznáte tak, že dokážete mluvit či nahlas číst, aniž byste se zadýchávali).
  • Po dobu 5 minut postupně zpomalujte tempo, abyste organismus uvedli do klidu.

 

 

 

Nyní znáte všech 5 hlavních důvodů, proč se věnovat cvičení na eliptickém trenažéru. Pro dosažení viditelného výsledku cvičte alespoň dvakrát týdně po dobu 45 minut, pokud možno tak, abyste netrénovali dva dny po sobě. Po cvičení se nezapomeňte protáhnout a také doplnit tekutiny! V případě nejistoty, pokud trpíte srdečními potížemi, bolestmi zad, artrózou nebo máte problémy s koleny, poraďte se nejprve se svým lékařem. 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
Nahoru