5 RAD, JAK SE STARAT O BALETNÍ ŠPIČKY

Každá baletka si musí často kupovat nové špičky. Lepidlo měkne a střevíce tím pádem nejsou dostatečně pevné. Pokud není noha řádně zpevněná, může to mít za následek poranění. Každá baletka má vlastní způsob, jak udržovat svoje špičky v dobrém stavu. Chcete-li, aby vaše špičky vydržely v dobrém stavu co nejdéle, aniž by se příliš opotřebovaly, dejte na rady Domyos: špičky vyztužte, sušte je, dávejte je do ledničky, používejte potahy, opatrně je čistěte.

 

Rada č. 1: špičky vyztužte

Aby se špičky neopotřebovaly, vyztužte konce, tedy platformy střevíčků. Na konce špiček naneste vrstvu průhledného laku, aby se vyztužily. Nezapomeňte na kalafunu, aby to neklouzalo!

 

Rada č. 2: dejte špičky oschnout

Při taneční lekci se vaše nohy ve špičkách potí. Přítomná vlhkost postupně špičky ničí. Aby k tomu nedocházelo, nezapomeňte dát špičky mezi jednotlivými lekcemi sušit. Zvolte suché místo, ale ne na topení! Pokud máte možnost, střídejte dva páry.

 

Rada č. 3: dávejte špičky do ledničky

Pokud vaše špičky příliš změkly, dejte je do ledničky… budou pak daleko pevnější! Chladné prostředí má na špičky dobrý vliv a budete je tak moci používat delší dobu. Naopak teplo špičkám škodí: změkčuje podrážku a ohýbá ji.

 

Rada č. 4: kupte si potah

Potahy se jednoduše navlékají a umožní trénovat vaše taneční kroky, aniž byste se špičky ničily. Praktická pomůcka, díky které vystoupíte na scénu s čistými špičkami.

 

Rada č. 5: špičky čistěte

K čištění špiček a odstranění viditelných skvrn používejte vlhkou látku a jemně třete. Nezapomeňte špičky pravidelně ošetřovat proti vodě, aby zůstaly čisté.

Advice

Jak dělat rychlé pokroky v tanci s pomocí jednoduchých a účinných triků? Přečtěte si naše tipy pro zdokonalení taneční techniky a získání lepšího pocitu ze sebe sama.

Nahoru