BOX NEJEN PRO MUŽE!

Box je stále populárnější disciplína, která je dnes i ženskou záležitostí: dnes je box také ženskou záležitostí! Objevte příznivý vliv tohoto velmi oblíbeného sportu.

 

 

 

Box není vyhrazen pouze mužům

Ženy vidí box často jak brutální sport, při kterém muži bez slitování bojují jako nelidská monstra. Ale nenechte se zmýlit, stále více žen se každým rokem o tento sport začíná zajímat. Je výborným prostředkem, jak si zpestřit každodenní život tím, že se uvolníte a evakuujete strese, který každá žena zná

 

Ženský box je tedy disciplína, jejíž obliba stoupá a každým rokem počítá více adeptů. Ženský box není zatím ve Francii moc známý a málo se o něm mluví, ale snaží si najít své místo v uzavřeném a především mužském světě bojových sportů. Chce se také zbavit všech předsudků, které ještě dnes ve světě boxu přežívají. Neboť tento sport je i ženskou záležitostí…

 

 

 

Proč právě ženský box?

Máte dost každodenních starostí? Rozmazlené děti, protivný manžel a stresující práce? Bez prodlení objevte box a jeho pozitiva! Jde o ideální sport na vyčištění hlavy a možnost, jak přijít na jiné myšlenky. Podle nejznámějších šampionek tato disciplína přináší sebejistotu a sebedůvěru. Je také dokonalým způsobem, jak si vytvarovat dokonalé tělo, neboť při boxu aktivně posilujete všechny svaly!

 

Jak jste správně uhádli, box je vynikající jak po fyzické tak i psychické stránce. Tato disciplína rozvíjí smysl pro iniciativu, sebeovládání a kanalizuje energii aktivních žen. Lze se při ní efektivně zbavit stresu a každodenních úzkostí. Dopad na každodenní život je nesporný: box vás naučí, jak brát některé situace s nadhledem a lépe se stavět některým událostem.

 

Co se tělesné stránky týká, rozvíjí kardiovaskulární kapacity a posiluje všechny svaly, protože tělo je neustále v pohybu. Dvojhlavé, trojhlavé svaly, břišní svaly, nohy, hýžďové svaly, na každý se dostane! Můžete se těšit na pěkně vyrýsované paže, oblé hýždě, pevné tělo a štíhlou postavu. Ideální na přebytečná kila, neboť tělo během tréninku čerpá ze svých tukových zásob. Už vám nezbývá žádná výmluva, tak se toho pusťte…

 

 

 

Box ano, ale který?

Existují různé druhy boxů a abyste zjistili, který vám bude nejlépe vyhovovat, zde je seznam těch nejznámějších:

 

 

Francouzský box

U francouzského boxu používají rány pěstí ale také rány nohou (viz článek na toto téma). Právě tento druh se ženám nejvíc líbí z estetického hlediska.

 

 

Thajský box

U thajského boxu se používá všech částí těla, neboť všechny rány jsou povoleny. Je ideální k posílení celého těla a naučíte se jak jej celé využít. Jde o velice únavnou disciplínu, vyžaduje totiž hodně síly a oproti anglickému nebo francouzskému boxu méně strategie. Mnoho žen zatím tento box nepraktikuje.

 

 

Americký box

Americký box nebo-li full contact je obzvlášť fyzicky náročný sport, neboť se při něm neustále zvedají nohy nad pás. Dává se přednost kráse pohybů.

 

 

Anglický box

Anglický box je nejznámější a také ženami nejvíc praktikovaný styl. Má značně strategický aspekt, protože se využívá pouze pěstí a jediným terčem je hlava. K jeho popularitě u žen přispělo mnoho reportáží a filmů (například Million Dollar Baby). Vyžaduje subtilnost a rychlost přemístění. Jde určitě o nejtěžší druh boxu, neboť dosáhnout vítězství je velmi obtížné. V roce 2012 se ženský anglický box dočkal uznání - poprvé v dějinách byl oficiální disciplínou Olympijských her. Krásné vítězství!

 

 

 

Je nutné připomenout, že k boxování se musí ženy vybavit, aby nedošlo ke zranění. Musí nosit veškeré běžné chrániče , ale jiné, specifičtější, jako chránič poprsí.

 

 

 

Box je obtížná disciplína, která je pro ženy opravdovou výzvou. K dosažení uspokojivých výsledků vyžaduje silnou determinaci a vytrvalost. Je skvělý na zlepšení vytrvalosti a výdrže a k dosažení dokonalé postavy. Nasaďte si rukavice milé dámy!

BOJOVÉ SPORTY

Výběr boxerských rukavic závisí na kritériích, jako je váha a úroveň boxování. Při výběru páru rukavic postupujte podle našich rad.

Nahoru