BOXOVÁNÍ DO PYTLE

Možná vás zajímá, jaký má boxovací pytel význam? Proč a jaké svaly posiluje? Jaký pytel vybrat? Seznamte se s našimi odpověďmi na tyto otázky.

 

Smysl boxování do pytle

Použití boxovacího pytle při tréninku představuje pro některé sportovce nezanedbatelnou výhodu. Je nutné připomenout, že před tím, než začnete boxovat do pytle, musíte se naučit boxovací techniky do prázdna, abyste správně zvládali gesta a neporanili se. Gesta na prázdno musí být široká, poddajný a pružná.

 

Jednou z hlavních výhod tréninku s boxovacím pytlem je, že údery trénované do prázdna jsou efektivní a konkretizují vnitřní pocity spojené s tímto cvičením. Je to dobrý prostředek, jak pocítit proniknutí síly a skutečnou práci na technice. Zkušení boxeři někdy zakládají svůj trénink na sérii posilovacích a aerobních cviků sestavou úderů, skoků přes švihadlo a kliků.

 

Boxování do pytle má pro praktikující bojových sportů, ale i dalších sportovců, kteří zvládají základy těchto aktivit, mnoho pozitiv. Umožňuje:

 •       Zpevnit svaly prací ramen, posílit trojhlavé svaly, trapézové svaly a zádové svalstvo
 •       Zvýšit sílu úderů
 •       Zlepšit odolnost a vytrvalost
 •       Efektivně posílit aerobní práci, neboť boxování do pytle je fyzicky náročný trénink
 •       Vybít se a eliminovat tak úzkost a každodenní napětí.

 

Vybrat si a používat boxovací pytel

K dobrému tréninku s boxovacím pytlem je nejprve nutné vybrat si ten správný boxovací pytel, odpovídající vašemu stylu. Existují 3 druhy materiálu, který se k výrobě pytlů používá:

 •        látka: pro boxovací pytle určené spíše k boxování ve volném čase
 •        polyuretan: pro pravidelné použití
 •        kůže: pro pravidelné až intenzivní použití. Nabízí větší odpor.

 

Boxovací pytel váží v průměru 20 až 30 kg a měří 80 cm až 1 m 20. Pro údery noha-pěst, je lepší používat pytel o velikosti 1,20 m. Abyste u vás mohli boxovací pytel správně umístit, doporučuje se zavěsit pytel o 10 cm výš než je výška uživatele. Samozřejmě tuto výšku můžete upravit, věnujete-li se úderům noha-pěst. Je nutné dodat, že boxovací pytel se čistí pomocí houby s mýdlovou vodou a ne chemickými prostředky.

 

Rady Laurenta Avrila, produktového manažera bojových sportů u Domyos

Výběr boxovacího pytle záleží na tom, jak ho budete používat:

 •        TB 390: pro málo pravidelné použití, spíše ve volném čase
 •        TB 580: pro pravidelné použití
 •        TB 1200: pro pravidelné použití až intenzivní použití
 •        Sada aerobní Boxing: kompletní sada pro trénink boxerů obsahující boxerské rukavice, boxovací pytel a švihadlo.
 •        a pro děti: Punching Bag, zábavný a tlumicí nafukovací boxovací pytel!

 

Při boxování do boxovacího pytle se musí používat rukavice, ať už jde o návleky bez prstů s pěnovými nebo gelovými tlumiči, nebo rukavice specifické pro tuto aktivitu. Lze použít i klasické boxerské rukavice, ale ty jsou pro tuto disciplínu příliš teplé. Pro účinnou ochranu a správnou hygienu s ohledem na absorpci vlhkosti je třeba vybavit se návleky bez prstů nebo boxerskými bandážemi (pro zkušené boxery), které se nosí pod boxerskými rukav

BOJOVÉ SPORTY

Stále více žen se začíná zajímat o box, protože přináší uvolnění a lze s ním dosáhnout štíhlejší postavy. Dopomáhá k poklidnější konfrontaci s každodenním životem!

Nahoru