conseils-mincir-avec-le-step

CÍL: ZHUBNOUT SE STEP AEROBIKEM!

Jako každý rok se chystáte na dovolenou a představujete si, jak budete svěží a dobře se cítit s příchodem léta… Vaším cílem je zhubnout? Tak už nehledejte! K docílení pěkně tvarované postavy je step ideální sportovní aktivitou, která vám zábavným způsobem a v krátkém čase pomůže dosáhnout vašich cílů!

 

CO JE STEP?

Step vznikl v roce 1986 ve Spojených státech a od té doby je stále velmi populární! Od svého vzniku je součástí programu všech fitness center, kde má mnoho adeptů! Step se stal jedním z nejpopulárnějších cvičení aerobního tréninku, zvláště pro ty, kteří chtějí hubnout v rytmu hudby.

 

Královna fitness disciplín, step, si vystačí s jediným nářadím - schodkem (v angličtině „step‟), jehož platformu lze nastavit do výšky, čímž se mění intenzita cvičení. Přináší zábavný tréninkový program s choreografií, která se skládá z rozmanitých a měnících se kroků, to vše v rytmu chytlavé hudby! Step je velmi dynamická aktivita, která vyžaduje nadmíru energie. V rytmu hudby a dobré náladě, která ve skupině panuje, se každý snadno poddá a volně se pohybuje, přičemž vybíjí energii.

 

SPALUJI KALORIE KROK ZA KROKEM!

Jste posedlí svojí váhou a už konečně byste chtěli štíhlou postavu a přitom si udělat radost? Zapomeňte na diety! Se step aerobikem už pro vás hubnutí nebude žádným tajemstvím. Protože představuje značné vynaložení energie, umožňuje step intenzivním tempem posílit zároveň všechny svaly, ale i kardiovaskulární systém. Výsledek: tuky se spalují v rekordním čase (zhruba 500 kalorií za hodinu).

 

ZHUBNOUT A NEJEN TO…

Step je dokonalý k docílení štíhlé postavy, ale je také komplexním tréninkem. Přináší mnohá pozitiva, která vás rychle přesvědčí! Objevte je

 

Step posiluje celé tělo

Dopřejte si komplexní svalové posílení ! Stoupání/sestupování na/ze schodku přináší účinné posílení dolních i horních končetin. Během každého cvičení se pracuje na stehenních a lýtkových svalech prostřednictvím výpadů, pokleků a mírných výskokům. Čím je úroveň vyšší, tím více dochází k nárazům a tělo se více posiluje. Chcete-li dosáhnout štíhlejších nohou, je lepší step nezvyšovat. Chcete-li se naopak posilnit, nastavte step nejvýš. Ruce pracují zároveň se zbytkem těla a doprovází každý jeho pohyb. Tímto způsobem se zpevňují a nikdy nezůstávají nehybné.

 

Step zlepšuje držení těla

Díky step aerobiku se zlepší vaše koordinace a pracujete i na držení těla… pro dokonalý vzhled! Každá choreografie vede k synchronizaci spodní a horní části těla pro správnou realizaci pohybů. Koncentrace musí být maximální, abyste byli schopni harmonicky cvičit v rytmu a koordinovat celé tělo.

 

Step vás naučí ovládat dýchání

Stejně tak jako ostatní aerobní cvičení je pravidelné trénovaní step aerobiku vynikající na posílení vytrvalosti. Kardiovaskulární systém je namáhán v silném tempu: dýchání se neustále zlepšuje a vy se udržujete se v dobré kondici.

 

PRO KOHO?

Step je fitness aktivita dostupná široké veřejnosti. Vyhovuje těm, kteří se chtějí udržet v kondici, zpevnit tělo a docílit štíhlé postavy.

 

JAK LEKCE PROBÍHÁ

Lekce step aerobiku trvá v průměru 30 až 45 minut, podle úrovně cvičenců. Začíná se zahřívací sérií, aby se tělo dostalo do formy a předešlo se rizikům poranění kotníků a kolen. Následně přijde série pohybů tvořících choreografii v přátelské atmosféře a chytlavém rytmu hudby. Cviky jsou přerušovány oddychovými pauzami. Na konci hodiny je nezbytné několikaminutové protažení, aby se předešlo křečím a bolestem.

 

NĚKOLIK RAD, JAK SPRÁVNĚ CVIČIT

Nejdříve se zaměřte na vyhovující obuv, která vám zajistí správné zpevnění kotníku. Během cvičení si nastavte step na odpovídající výšku podle své úrovně a umístěte je před sebe. Během oddychu pijte dostatečné množství vody. Respektujte svoji úroveň cvičení a nepřeceňujte se: tělo i srdce musí být namáhány opatrně, dejte na rady trenéra! Poslední rada: naslouchejte svému tělu a zvedejte nohy do dostatečné výšky, abyste nezakopli o step a neupadli.

 

Připraveni hubnout a udržovat tělesnou kondici doma nebo s přáteli v příjemném prostředí? Nabijte se pozitivní energií, abyste se mohli se step aerobikem udržet ve formě a rychle zhubnout.

Potřebujete do začátku se stepem popostrčit? Jděte na svůj coaching prostor a nechte si v tréninku doprovodit!

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
FITNESS

Znáte tohoto malého tréninkového pomocníka, se kterým si můžete zpevnit svaly v pohodlí domova? Vyzkoušejte ho a dostaňte se krůček po krůčku do skvělé formy!

Nahoru