GYMNASTICKÝ MÍČ – TAJEMSTVÍ PLOCHÉHO BŘICHA

Která část těla většinu lidí nejvíce trápí? Bezesporu je to břicho… Pokud hledáte účinný způsob, jak se zbavit tukových polštářků a ve výsledku se cítit lépe ve svém vlastním těle, vyzkoušejte gymnastický míč.

 

Jaký přínos má cvičení na gymnastickém míči?

Když se chceme vrátit ke sportovní aktivitě a spálit přebytečné tuky, často rychle ztrácíme motivaci. Tvarování postavy a cvičení sedů-lehů není procházka růžovým sadem… Existuje však i jiný způsob, jak zpevnění postavy dosáhnout – pomocí gymnastického míče. K čemu slouží? Jde o velký fitness míč, který se používá za účelem zpevnění hlubokých svalů. Pomáhá posílit břišní svalstvo, zpevnit postavu a ulevuje od bolestí zad.

 

Díky gymnastickému míči budete mít opět ploché břicho! Pohyb míče po Vašem břiše účinkuje stejně jako masáž. Tím dochází ke stimulaci krevního oběhu a postupnému odbourávání nadbytečných tuků. Při cvičení na míči se zpevňují všechny svalové skupiny, třebaže nejvíce namáháno je břišní svalstvo. Během balancování na míči se rovněž naučíte lépe držet rovnováhu. K tomu si zlepšíte držení těla, posílíte svaly, budete se lépe soustředit, stanete se ohebnější. Při každodenním cvičení se výsledky dostaví velmi rychle.

 

Jaký míč si vybrat?

Při výběru gymnastického míče se řiďte jeho velikostí, tvrdostí a odolností vůči prasknutí..

 

Správnou velikost gymnastického míče poznáte tak, že při sezení na míči dosáhnete nohama na zem a dokážete udržet rovnováhu, když zvednete nohy o 90°. Obecně platí:

 

  • Měříte-li 155 až 170 cm, zvolte míč o průměru 55 cm.

  • Měříte-li 170 až 185 cm, zvolte míč o průměru 65 cm.

  • Měříte-li více než 185 cm, zvolte míč o průměru 75 cm.

 

V zásadě je vhodné cvičit s řádně nafouknutým míčem. Čím více je míč nafouknut, tím je cvičení obtížnější. Pokud jste začátečníci, měli byste používat spíše měkčí míč . Jakmile Vám cvičení bude připadat příliš jednoduché, míč dohustěte. Nevíte-li, jak cvičit, podívejte se na videa na našich stránkách.

 

 

 

Nyní už víte, v čem spočívá tajemství gymnastického míče. Je ideální pro každého, kdo si chce šetrným způsobem vytvarovat postavu, s výsledkem viditelným pouhým okem!

GYM/PILATES

Gymnastický míč od Domyos je vybavení umožňující posilování svalů, díky různýmvideo cvičením, která vám nabízíme. Tato video cvičení prováděná ve spolupráci se sportovními kouči z Domyos Clubu, vám umožní zpevnit břišní svaly, stehna, hýždě, ale i bicepsy pomocí pomalého posilování svalů. Objevte naše cvičení na videu pro správné využití gymnastického míče a zpevnění vašeho těla.

Nahoru