JAK POSILOVAT BEZ ZÁTĚŽE?

Věděli jste, že můžete posilovat bez zvedání těžkých činek? Poznejte jednoduché a účinné doplňkové posilování.

 

Jaké má výhody posilování s gumou?

Možná jste již slyšeli o posilování s gumou, ale nikdy jste jej nevyzkoušeli. Přitom se jedná o účinný doplněk ke klasickému posilování. Nejdříve se toto cvičení využívalo při rekonvalescenci, postupem času se z něj stala oblíbená metoda posilování. Při cvičení s gumou překonáváte odpor elastického materiálu, což napomáhá k získání rychlosti, síly a svalové hmoty a k celkovému vylepšení fyzické kondice. Je ideální na rozcvičení či jako doplněk ke klasickému posilování, jelikož má stejný efekt jako posilování s lehkými činkami. Ideálně jeden den posilujte horní polovinu těla (prsní svalstvo, tricepsy, záda, ramena) či hýždě s velkou zátěží a druhý den provádějte 3 až 4 série s posilovací gumou.

 

Jaké gumy na fitness si vybrat?

Rozlišujeme různé typy gum na fitness dle použití, i když je jejich přínos podobný: nejjednodušší jsou elastické pruhy různých barev, např. Elastiband, či gumy s rukojeťmi, např. Resistance Tube. Snadno se používají, stačí jen za ně táhnout a cvičit s využitím odporu, který kladou (každý typ nabízí jiný stupeň odporu. U modelů typu Expander můžete měnit počet gumiček.

 

aké cviky s gumami na fitness provádět?

Podívejte se na instruktážní videa s výrobky Elastiband, Resistance Tube a Expander a dostaňte se do formy díky posilovacím gumám.

 

 

 

Pro shrnutí s posilovacími gumami nejenom posílíte svaly, ale také vytrénujete rychlost a sílu. Posilování s gumami je tudíž skvělé v každém ohledu. A co vy? Již jste ho vyzkoušeli?

GYM/PILATES

Elastiband od Domyos vám pomůže účinně posílit všechny svaly. Zpevněte do hloubky břišní svaly, bicepsy, ramena, prsní svaly, hýždě a stehna. Domyos vám nabízí cvičení na videu prováděná a komentovaná ve spolupráci se sportovními kouči z Domyos Clubu, abyste toto vybavení mohli co nejlépe využít. Objevte video cvičení Domyos pro správné cvičení s vaším Elastiband.

Nahoru