conseils-yoga-astuce-yoga-en-vacances

JOGA NA DOVOLENE, UVOLNUJICI RESENI

Vyrazit na dovolenou za krásným počasím, pohodou na slunci a jeho zklidňujícími paprsky… Je to možné i díky józe a jejím příznivým účinkům! Ať jste kdekoliv, jógu lze cvičit na různých místech, která nabízejí možnost kolektivních stáží jógy. Jóga na dovolené je ideální příležitostí využít jejích předností a umocnit je díky intenzivnímu cvičení. Je vynikající pro zdraví těla i ducha!

 

Jóga na dovolené je v módě a pobytů nabízejících stáže stále přibývá. Neváhejte a přihlaste se, abyste prožili léto mezi relaxací a meditací…

 

Jak cvičit jógu na dovolené?

U moře, na horách, ve Francii nebo v zahraničí, ať jste kdekoliv, józe se můžete věnovat na mnoha místech, která nabízejí kolektivní stáže jógy.

Stáže mohou probíhat v odpovídajících sálech nebo častěji venku, kde se můžete kochat krajinou během cvičení a využít tak přírody a relaxujícího prostředí. Takové intenzivní kurzy jógy trvají většinou několik dní, od jednoho do dvou týdnů se dvěma lekcemi denně. Umožní vám to seznámit se ještě lépe s touto aktivitou, přizpůsobit své zásady a na plno využít tělesných i duševních výhod.

Tyto stáže jógy většinou zahrnují i zdravou a vyváženou stravu, při které se sejde celá skupina, a pohodlné ubytování v duchu jógy.

 

Proč cvičit jógu na dovolené?

Cvičení jógy je vynikající pro zdraví těla ale i na psychiku. Věnovat se takové aktivitě během dovolené je ideální příležitostí k využití jejich předností, které jsou znásobeny díky intenzivnímu cvičení na stážích jógy. Záruka dovolené bez stresu!

 

Cvičit jógu na dovolené umožňuje:

  • uvolnit se a využít klidu přírody
  • objevit vyváženou životosprávu díky józe, ale také převážně bio a přírodní stravě nabízené v místě stáže
  • harmonizovat tělo, dýchání a psychiku
  • dobít energii před návratem do práce
  • poznat a podělit se o nový životní styl
  • lépe poznat svět jógy a její různá cvičení (ashtanga jóga, raja jóga, karma jóga, bhakti jóga…)
  • prožít přátelské chvíle v rodinném kruhu nebo s přáteli…

 

Kde cvičit?

Intenzivní stáže jógy lze praktikovat na mnoha místech ve Francii, například v Provence, Bretani, v Landes nebo v Savojsku. Letovisek, která tyto stáže nabízejí, stále přibývá a všechny potřebné informace najdete v turistické kanceláři nebo na internetu.

Pro ty, kteří se chtějí vydat dál, existují stáže jógy všude po světě, hlavně v Indii, kde se toto cvičení zrodilo.

 

Nezapomeňte

Nabízené stáže většinou vyžadují dobrou znalost jógy. Často se doporučuje roční až dvouleté cvičení jógy, než se vydáte na stáž tohoto typu.

Cvičení něco stojí a stáže jsou většinou dost drahé: zhruba 500 až 1000 € za osobu za týdenní stáž ve Francii s ubytováním a polopenzí.

 

I když se na dovolenou nechystáte, nic vám nebrání v tom, abyste jógu cvičili doma nebo v klubu s představou, že jste někde daleko…

Nahoru