conseils-quel-sport-choisir-pour-éliminer-un-maximum

KTERÝ SPORT JE VHODNÝ PRO MAXIMALNI ELIMINACI?

(2)

Sníte o jediné věci: zhubnout a mít znova dokonalou postavu? U kterých sportů se nejvíc zapotíte? Domyos vám představí sportovní aktivity, u kterých se nejvíc zapotíte: detoxikace zaručena!

 

Co je pocení?

Pocení je přirozená termoregulační reakce při tělesné námaze. Jakmile se tělesná teplota začne zvyšovat, aktivují se potní žlázy a produkují pot. Ten stéká po pokožce a ochlazuje tělo a odpařuje vzduch a teplo.

 

Pocení je potřebná a zdravá reakce :

  • Umožňuje regulaci tělesné teploty,
  • Přispívá k eliminaci toxinů
  • Napomáhá k čištění pórů v pokožce

 

Je to také ukazatel skutečného úsilí, záruka dobře vykonané námahy.

 

Co potem odvádíme?

Pot se skládá hlavně z vody. Funkce potu je snížit tělesnou teplotu v případě, že je příliš vysoká, voda má v tomto směru vynikající vlastnosti. Pot se z 99% skládá z vody, ale také z minerálních solí (sodík), chlóru a lipidů.

 

Když se potíte, vylučujete sůl, která podporuje vznik celulitidy a zadržuje vodu. Odvádíte tak toxiny a kalorie. Pro snadnější eliminaci bez dehydratace je důležité pít před, během a po každé námaze.

 

Přispívá pocení k hubnutí?

Potit se znamená odvádět vodu… ale v žádném případě tuky!

Ztráta vody má za příčinu dočasný úbytek na váze. Úbytek váhy bude nahrazen ve chvíli, kdy je tělo hydratováno. Tohoto cíle dosáhnete pravidelnou tělesnou aktivitou (například vytrvalostní ) a vyváženou stravou.

 

Který sport je vhodný k maximální eliminaci?

 

Skákání přes švihadlo

Určitě jste jej měli rádi, teď ho budete milovat: švihadlo je pro eliminaci vynikající! Je nejoblíbenějším fitness náčiním boxerů, jde o dokonalé aerobní cvičení:

  • 15 minut se švihadlem se rovná 30 minutám kondičního běhu.
  • Při hodinovém skákání se švihadlem spálíte 725 kalorií.

Švihadlo zlepšuje také rovnováhu a přispívá k dobrému držení těla. Skákání přes švihadlo zvyšuje vytrvalostní kapacity a zatěžuje svaly dolních končetin, přičemž zpevňuje paže, ramena, záda a břišní svaly.

Rychle se zapotíte, vaše hýžďové a stehenní svaly se posilují zároveň: není to skvělé?

 

Cyklistika

Posilnit svoje srdce, vytrvalost, dýchání, posilnit lýtka, stehna, hýžďové svalstvo, záda, břišní svaly: takový program vás čeká s kolem! Kompletní aerobní aktivita, která vám umožní spálit maximum kalorií a evakuovat značné množství potu: až 1/3 litru potu za hodinovou projížďku! Najděte si svoje vlastní tempo: není třeba se přemáhat - námaha ve správných dávkách bude odměněna. Jděte do toho mírně a postupně. No není to příjemné, šlapat za svým cílem?

 

Běhání

Věděli jste, že hodinovým kondičním během vypotíte až jeden litr vody, tedy zhruba 900 kalorií? Přitom posilujete svoje srdce, pracujete na dýchání a zbavujete se napětí. Tak proč nenazout tenisky! Začátky jsou někdy těžké ale nebojte se, po několika běháních nebudete schopni přestat. Rada, jak se dobře motivovat: běhejte a poslouchejte hudbu na svém MP3! Ti, kteří dávají přednost pohodlnému běhání doma, zvolí běžecký pás. V každém případě nezapomeňte na správné protáhnutí před každým tréninkem. Co je lepšího, než pořádný výdej energie?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
FITNESS
conseils-energy-astuce-corde-bruleur-de-calories

Skákání přes švihadlo je ideální fitness aktivitou pro spalování tuků, umožní Vám zhubnout, posílit břicho, předcházet celulitidě a zlepšit si vytrvalost.

(4)
Nahoru