POTICÍ OBLEČENÍ: PROČ JE ÚČINNÉ?

(1)

Značka Domyos vyvinula spolu s odborníky z Oxylane Research novou řadu poticího oblečení s optimální účinností odpovídající potřebám většiny sportovců a všech, kteří se chtějí udržet ve formě. Podívejme se, proč a jak poticí oblečení nosit.

 

K čemu slouží poticí oblečení?

Poticí oblečení je vyrobeno z neprodyšného materiálu, čímž zvyšuje míru pocení. Pocením se tělo zbavuje přebytečného tepla a udržuje si stálou teplotu (37 °C), odpařováním vody obsažené v potu se totiž kůže ochlazuje. Obecně se toto oblečení používá s cílem zhubnout, spálit co nejvíce tuků. Je však třeba jej používat správně.

 

Jak používat poticí oblečení?

Pouhé nošení poticího oblečení pro zhubnutí nestačí! Jeho užitečnost se projeví až ve spojení se sportovní aktivitou, která by navíc měla být pravidelná. Tato aktivita nemusí být nutně intenzivní, koneckonců poticí pás používá při tréninku například řada chodců. Dávejte však pozor, abyste toto oblečení nenosili jen tak kdykoli a kdekoli. Pakliže jsou totiž ztráty vody vyšší než její příjem, může nastat dehydratace organismu. Nezapomínejte proto po celou dobu tréninku doplňovat tekutiny!

 

Poticí oblečení je třeba používat pravidelně a dlouhodobě, neměli byste ho však mít na sobě delší dobu v kuse (po delší době totiž může dojít k podráždění pokožky a k příliš velkým ztrátám vitamínů a minerálů. Ty představují pouhé 1 % složení potu, ale jsou velmi důležité pro správné fungování organismu.) Míru pocení lze pro optimální výsledek cvičení vypočítat, vše však závisí také na teplotě prostředí, v němž trénujete.

 

Jaké jsou účinky a výhody poticího oblečení?

Nošením poticího oblečení se zvyšují účinky a následky pocení. Ty mohou být pro tělo velmi blahodárné:

 

  • Nošením poticího oblečení dochází k navýšení ztráty vody. Ihned po sportovní aktivitě se Vám proto bude zdát, že jste ubyli na váze. Ve skutečnosti Vaše tělo přišlo o vodu, kterou si následně doplní, až se znovu napijete. Zdůrazňujeme proto, že zpevnit zadeček i stehna a zhubnout poticí oblečení pomáhá výhradně v kombinaci s fyzickou aktivitou a správným stravováním. Samo o sobě tuky v těle neredukuje, ani nezpevňuje svaly.

 

  • Při pocení tělo vylučuje škodlivé látky. Poticí oblečení podporuje vylučování těchto škodlivin.

 

  • Poticí oblečení je ideální na rozcvičení. Je vyrobené z (lehkého a izolujícího) neoprenu, polyamidu (zabraňujícího tření), (voděodolného) PVC a Lycry (díky pružnosti vhodné k výrobě pásů), a není tudíž prodyšné. Právě proto nutí tělo se více potit. Kromě toho zahřívá svaly, což je během chladných dnů nutnost. Díky tomu také dochází ke zmírnění svalové únavy po tréninku.

 

  • Činí pokožku hladkou. Cennou vlastností poticího oblečení je skutečnost, že dokáže zjemnit pokožku.

 

  • Pomáhá v boji proti celulitidě (způsobené zadržováním vody), nevzhledné „pomerančové kůře“. Urychlením výměny vody v těle poticí oblečení vyhlazuje celulitidu a plní odvodňovací funkci. Pro tento účel doporučujeme poticí bermudy.

 

Jaké jsou největší výhody poticího oblečení Domyos?

Poněvadž poticí oblečení není prodyšné, neumožňuje odvod tělesné vlhkosti. Značka Domyos ve spolupráci s výzkumným týmem Oxylane zjistila, že když se pot neodpařuje a zůstává na pokožce, po cvičení znovu a přirozenou cestou hydratuje tělo. Vedle toho bylo nové poticí oblečení Domyos vyvinuto tak, aby bránilo hypertermii, či alespoň snižovalo riziko přílišného nárůstu tělesné teploty.

 

Sami si vyzkoušejte naše šortky či bermudy a jejich odvodňovací funkci během cvičení. Poticí pás pomáhá zhubnout v pase a v bocích. Nejčastěji se nosí při běhání. Můžete jej mít na sobě například při tréninku na běžeckém pásu. A konečně, poticí souprava (kalhoty a bunda) zakrývající celé tělo je ideální pro rozehřátí či zahřátí všech svalových skupin.

 

 

 

Z toho všeho plyne, že poticí oblečení značky Domyos je účinné a zároveň snižuje riziko hypertermie. Používejte ho pouze při sportovní aktivitě. Při nošení poticího oblečení samozřejmě nezapomínejte na pitný režim, ale také na správnou stravu. Jezte především ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vody (např. vodní meloun, hrušky, pomeranče, ananas, cukety, papriky, okurky). Pokud máte jakékoli pochybnosti ohledně používání těchto výrobků, poraďte se nejprve s lékařem (zejména trpíte-li žilní nedostatečností, či po těhotenství). 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
Nahoru