SPRÁVNĚ SI VYBRAT ELIPTICKÝ TRENAŽÉR

Vybrat si správně svůj eliptický trenažér znamená vybrat si trenažér odpovídající vašim cílům cvičení: kondiční cvičení? Udržení se ve formě? Rehabilitace? Sportovní příprava? Zde je náš průvodce, abyste naplno využili všech výhod: aerobní práce a kompletní zpevnění bez zátěže na klouby.

 

Než si vyberete, několik důvodů, proč investovat!

Eliptický trenažér je vhodný pro všechny a vyhovuje celé rodině. Jde o solidní přístroj, který dlouho vydrží. Cvičíte doma, bez ohledu na počasí a to po celý rok!

Eliptický trenažér poskytuje kompletní cvičení, neboť kombinuje aerobní trénink a zpevnění horní i dolní části těla. Pohyby jsou mírné a nejsou zátěží pro klouby.

 

Jeho přednosti?

  • Kondiční cvičení: je to dokonalý přístroj, který vás doprovodí ve vašem kondičním cvičení a zlepšení výkonů
  • Hubnout: domácí rotoped pomáhá při spalování tuků. Společně s odpovídající dietou vám pomůže k zeštíhlení postavy
  • Posílit srdce: zlepšuje kardiovaskulární vytrvalost
  • Tělesná příprava: umožní vám posilovat bez rizika pro klouby

 

Který rotoped a pro jakou aktivitu?

Pro každého něco! Výběr eliptického rotopedu závisí na použití, jinými slovy na jednom nebo více stanovených cílech. Čím více bude vaše použití zaměřené na sport, tím více se musíte zaměřit na pohodlí vyplývající z plynulosti a rozkmitu šlapání.

 

Rehabilitace pro pomalé posílení

V rámci mírného posílení, rehabilitace… je třeba se zaměřit na pohodlí před výkonem. Pohodlí beder je důležitější než síla šlapání. Trenažéry Domyos jsou vytvořeny tak, aby jste měli při cvičení rovná záda. Všechny eliptické trenažéry tedy budou vyhovovat.

 

Aerobní cvičení: pravidelné nebo výkonnostní použití ( intenzivní trénink)

Pro intenzivnější aerobní práci, pro sportovní přípravu nebo „výkonnostní‟ použití vám možnost změnit polohu cvičení přinese rozmanitost a pohodlí. V tomto případě se zaměřte na eliptické trenažéry vybavené mobilními rameny a pevnými řídítky s možností nastavení více poloh a větším rozkmitem.

 

Pozor na vaši polohu

Nezapomeňte mít stále vzpřímená záda! „Správně‟ navržený eliptický trenažér vám tuto polohu musí zajistit. Ať už používáte pohyblivé rukojeti nebo pevná řídítka, v této pozici je práce zaměřená na abdominální oblast (zpevněnou), horní i dolní část těla a umožní vám delší cvičení.

 

Jaké vlastnosti a co přinášejí?

Výkon

Určující kritéria jsou následující:

 

  • Plynulost šlapání

Pohodlné šlapání je především šlapání bez nárazů. Hmotnost kola není zdaleka tím jediným prvkem ovlivňujícím plynulost. Mezi prvky, které přímo ovlivňují plynulost šlapání, je hmotnost kola, rozdělení hmotnosti na něm, systém převodu

|Systémy převodu Domyos byly vytvořeny tak, aby přinášely co největší plynulost při použití. Kolo vážící 3,5 kg tím pádem poskytne daleko pohodlnější šlapání než kolo vážící 6 kg. Vyzkoušet si trenažér znamená vybrat si pohodlí šlapání, které vám umožní dlouho šlapat!

 

Podle cílů bude účinnost cvičení záviset na vašem rozkmitu šlapání, určeném průměrem inertního kola. Čím je průměr vyšší, tím bude rozsah pohybů větší.

 

  • Odpor

Odpor je jedním z hlavních kriterií při výběru trenažéru. Umožňuje dávkovat námahu a také přináší lepší stabilitu.

 

  • druhy nastavení odporu: mechanický nebo motorizovaný?

Mechanické nastavení přináší podstatnou jednoduchost: otočením kolečka uživatel spustí kabel, který přiblíží magnet inertního kola, což vytvoří větší odpor a tím pádem vyšší „obtížnost‟ šlapání.

„Motorizované‟ nastavení umožňuje obtížnost šlapání nastavit přímo na konzole trenažéru. Výhoda tohoto systému je dvojí: úrovní obtížnosti je víc, a pouze prostřednictvím tohoto systému má trenažér programy, „sportovní trasy‟ s automatickou obměnou obtížností pro rozmanitou námahu. Programy odpovídají jednotlivým cílům (spalovat kalorie, připravit se na námahu, atd.)

 

Konzole 

Trenažéry jsou vybaveny konzolou, která vám poskytne základní informace o cvičení: rychlost, ušlou vzdálenost, čas cvičení, průměrné množství spálených kalorií.

Zaměřte se na nabízené měřící nástroje a různé programy, které vám umožní vyhodnotit výkony a pokrok, nabízené kompatibility (trenér nebo MP3). V závislosti na modelu je k dispozici i tepová frekvence (aby bylo její měření co nejpřesnější, dejte přednost modelům s pásem měření tepové frekvence, například VE710). Kvalita a velikost znázornění na konzole musí být správné, všimněte si i snímání informací (velikost displeje, podsvícení).

 

Pohodlí cvičení

Nezapomeňte zkontrolovat pohodlí trenažéru.

 

  • Maximální váha uživatele

Ověřte si hmotnost vzhledem k váze uživatele. Všechny výrobky Domyos jsou navrženy pro maximální váhu uživatele 130 kg.

 

  • Stabilita

Nezapomeňte zkontrolovat, zda je trenažér vybaven systémem stabilizátorů umožňujících stabilní cvičení na jakémkoliv povrchu.

 

  • Integrace v interiéru

Systém přemístění: na konci cvičení lze trenažér snadno přemístit. Každý model je k tomu vybaven kolečky.

 

 

FITNESS

Na eliptickém trenažéru lze pracovat až 80% svalů. A to vše pozvolna… Váš fitness partner Domyos vám pomůže v boji s tuky pomocí eliptického trenažéru.

Nahoru