SPRÁVNĚ SI VYBRAT POSILOVACÍ VĚŽ

Vlastnit home gym přináší možnost zpevnit svaly, rozvinout svoji sílu a svalovou hmotu nebo povzbudit celé tělo jako v posilovně, ale přitom doma! Posilovací věže jsou zejména přizpůsobeny začátečníkům, protože zaručují správné vykonávání cviků a vývoj zátěže.

 

Než si vyberete, několik dobrých důvodů, proč investovat!

Posilovací věže mají mnoho předností, a proto je jejich použití vhodné pro všechny:

 • nabízejí bezpečné cvičení díky vedeným pohybům a zablokovaným zátěžím

 • umožňují mnohá cvičení pro harmonickou práci na celém těle

 • nabízené pohyby jsou různé a vyhovují každému

 • jejich použití je jednoduché a nevyžaduje žádné specifické znalosti o posilování

 • zátěže bývají součástí přístroje, což snižuje náklady

 • na jednom přístroji může cvičit víc lidí

 • vše lze nastavit a přizpůsobit každému!

 

Jedinou nevýhodou posilovací věže je, že vyžaduje prostor (je třeba věnovat jí celou místnost!) a jejich montáž je dlouhá.

 

Jakou posilovací věž a na jaké použití?

Pro každého něco! Výběr posilovací věže záleží na jejím použití, tedy zda odpovídá předem stanoveným cílům. Před zakoupením je nutné vědět, k čemu vám přístroj bude opravdu sloužit.

 

Příležitostné cvičení

Hledání výkonu není určujícím kritériem pro začínající sportovce nebo ty, kteří plánují posilovat občasně 1 až 3 tréninky týdně (zhruba třiceti minutový trénink)

 

Pravidelné cvičení

Týká se občasných až pravidelných sportovců, kteří si přejí posilovat doma častěji, mezi 3 až 5 tréninky týdně od 30 do 45 minut.

 

Intenzivní cvičení

Týká se spíše pokročilých sportovců a adeptů výkonu, kteří chtějí intenzivně posilovat v dlouhých sestavách (mezi 5 až 7 tréninky týdně od 30 do 60 minut hodinu denně), ale také s těžší zátěží.

 

Co každá charakteristika přináší?

Výkon posilovací věže

Zkontrolujte maximální zátěž, kterou může snést. Zátěž u takového typu materiálu je omezená, uvedenou hmotnost nelze překročit. Zkontrolujte také množství a různorodost posilovacích cviků, které nabízí a použití přístroje.

 

Rozměry výrobku

Vzhledem k prostoru, který máte k dispozici, nezapomeňte zkontrolovat rozměry přístroje, jeho půdorysnou plochu na zemi ale i do výšky, abyste měli doma dostatek místa. Ne každý se může pochlubit domácí posilovnou… Zkontrolujte také hmotnost výrobku: tyto přístroje jsou většinou značně těžké a přeprava je složitá.

 

Montáž stroje

Zjistěte obtížnost montáže přístroje a jak dlouho vám bude trvat. Vzhledem k tomu, že jsou přístroje komplexní a impozantní, montáž většinou trvá zhruba 4 hodiny!

 

Nastavení stroje

Abyste mohli přístroj co nejdéle používat, odhadněte vývoj posilovací věž a různých vybavení. Dejte přednost komplexnímu materiálu, který vám umožní zapojit většinu svalových skupin a praktikovat různá cvičení.

 

Pevnost a stabilita

Zvolte posilovací lavici odpovídající vaší síle, váze, výšce. V závislosti na frekvenci použití posilovací věže, zkontrolujte její pevnost. Čím jste zkušenější a vaše cvičení intenzivnější, tím bude váš přístroj více namáhán a proto je důležité pořídit si robustní výrobek.

 

Pohodlí a bezpečnost

Zvolte pohodlné a stabilní sezení, které usnadňuje realizaci cviků.

 

Délka záruky

Je důležitým kritériem pro zajištění délky životnosti přístroje a umožní vám vyřešit případné problémy spojené s jeho použitím.

 

 

 

Co se týká bezpečnostních pokynů posilovacích věží - nepřeceňujte se a nezvedejte příliš těžkou zátěž, aby nedošlo k poranění. Než se rozhodnete do podobného přístroje investovat, navštivte svého lékaře, který vás ujistí o schopnosti praktikovat tento typ sporu.

Můžete si také prohlédnout názory uživatelů, které vám při výběru toho pravého přístroje pomohou!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vote
Nahoru