SPRÁVNĚ SI VYBRAT VESLOVACÍ TRENAŽÉR

Abyste měli možnost využít ultra komplexního cvičení, není nic lepšího než veslovací trenažér. tento účinný přístroj je dokonalý na práci s dýcháním a zpevnění. Objevte naše rady, jak si správně vybrat veslovací trenažér.

 

Než si vyberete, několik dobrých důvodů, proč investovat

Tento přístroj, který reprodukuje pohyby veslování, poskytuje víceúčelové a obzvlášť komplexní cvičení. Navíc umožňuje:

  • posilovat téměř všechny svaly v těle

  • zároveň kombinovat aerobní trénink a bodytraining

  • rychle dosáhnout uspokojivých tělesných výsledků

  • dosáhnout pružnějšího těla a harmonického svalstva.

 

Všechny tyto přednosti dělají z veslovacího trenažéru stěžejní přístroj fitness center. I když na první pohled vypadá, že je jeho použití snadné, je nutné dbát na správné provedení pohybů tak, aby záda nebyla příliš namáhána a nedošlo k poranění. Z toho důvodu se cvičení na veslovacím trenažéru nedoporučuje osobám, které trpí problémy v oblasti beder.

 

Jaký veslovací trenažér a na jaké použití?

Každý veslovací trenažér je vytvořen tak, aby přinášel optimální pohodlí v závislosti na stanoveném cíli. Cíl je tedy při výběru nejdůležitějším bodem. Chcete si doma vyzkoušet pocity z veslování? Vrátit se k úplné tělesné aktivitě? Najít intenzivní trénink pro sportovní přípravu?

 

Veslovací trenažéry se především liší svým systémem tahu. Existují 2 druhy, které přinášejí 2 různé způsoby… k dosažení různých cílů.

 

„skandinávský a/nebo latinský‟ tah:

Pokud si přejete docílit co nejbližšího pocitu veslování, je to právě tento model! Tento systém se snaží co nejpřesněji napodobit pohyb veslování. Namáhá kompletně celá záda. Pozor, „správný‟ pohyb je docela složitý a vyžaduje výbornou koordinaci, hlavně v případě, že jste nikdy neveslovali.

 

Centrální tah:

Chcete se vrátit k úplné tělesné aktivitě? Nebo intenzivnější aktivitě (až vrcholové)? Díky svým výhodám je dnes centrální tah nejrozšířenějším druhem veslovacího trenažéru jak pro domácí použití, tak ve fitness centrech. Zaručuje symetrický tah a značnou plynulost. Tím pádem je snazší soustředit se na správnou polohu těla (rovná záda, zatnuté břišní svaly…) pro trénink spojující pohodlí a účinnost.

 

Jaké vlastnosti a co přinášejí?

Systém odporu:

Existují 2 hlavní druhy odporu.

 

Magnetický odpor: tento systém má především jednoduché použití a je méně hluč! Otočením kolečka uživatel spustí kabel, který přiblíží magnet inertního kola, což vytvoří větší odpor a tím pádem vyšší „obtížnost‟ tahu. To vše bez tření a v tichosti! Je zajímavým řešení, jak nerušit sousedy, nebo spící děti…

 

Vzduchový odpor: výhodou tohoto systému je možnost dostateč evolutivního cvičení s téměř nekonečným množstvím úrovní! Čím je intenzita tahu vyšší, tím je odpor větší. Možnost obměňovat množství vcházející vzduchu do převodu, což přímo ovlivňuje úroveň odporu.

 

Konzole

Většina konzol přináší základní informace: rychlost, ujetou vzdálenost, čas cvičení, průrné množství spálených kalorií. Přesné měření tepové frekvence probíhá pomocí pásu na měření tepové frekvence, který se prodává zvlášť. Některé modely nabízejí i integrované tréninkové programy.

 

Integrace v interiéru

Kompaktnost: některé modely veslovacích trenažérů lze prakticky složit, což usnadňuje uskladně. Užitečné, nemáte-li doma příliš místa.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
FITNESS

Veslovací trenažér je efektivní posilovací přístroj, na kterém lze pracovat velké množství svalů. Jde o ideální cvičení na posílení nebo spálení kalorií.

Nahoru