V ČEM SPOČÍVÁ TAJEMSTVÍ MINI-STEPPERU?

Znáte tohoto malého tréninkového pomocníka, se kterým si můžete zpevnit svaly v pohodlí domova? Vyzkoušejte ho a dostaňte se krůček po krůčku do skvělé formy!

Všichni dobře víme, jak je někdy těžké najít si čas a zajít do posilovny. Nyní už nemusíte mít výčitky, můžete trénovat doma a krásně si zpevnit celé tělo! Jak? Za pomoci malého a účinného fitness vybavení, díky němuž zůstanete ve formě po celý rok.

 

 

Kráčejte vstříc skvělé formě!

Udržovat si dobrou formu je zkrátka nutnost a každá aktivita s tímto cílem je užitečná. To platí i o domácím cvičení! V rámci fitness aktivit je step aerobik velmi oblíbený, je možné se mu věnovat v tělocvičně, či dokonce doma a umožňuje spálení velkého množství kalorií. Princip je jednoduchý – cvičí se za pomoci stupínku, na němž lze provádět celou řadu cviků. Jeho cíl? Zlepšení kondice, posílení kardiovaskulárního systému a zvýšení aerobní kapacity (zlepšení vytrvalosti). Při tomto cvičení trénujete jak svaly, tak kardiovaskulární systém. Postupně si zlepšíte výdrž i koordinaci.

 

K čemu slouží mini-stepper?

Mini-stepper, tento malý a účinný trenažér vyzkoušejte, pokud si chcete posílit celé tělo a cvičit spíše příležitostně, ale i tak efektivně. Oproti klasickým modelům má mini-stepper jednu výhodu – umožňuje nejen shodit kila a posílit srdce, ale i vytvarovat a zpevnit dolní končetiny (hýždě, abduktory, adduktory, čtyřhlavé svaly stehenní, lýtka atd.). Díky malým rozměrům je velmi praktický, můžete si tak pohodlně vytvarovat postavu i doma. Cvičí se vestoje na malých pedálech simulujících chůzi do schodů.

 

Mini-steppery Domyos

Pro udržení formy máte možnost si vybrat mezi dvěma modely: mini-stepper Essential pomáhá zpevnit dolní polovinu těla díky postrannímu pohybu pedálů, který aktivuje svalstvo dolní části těla, hýždě, stehna a přispívá k zeštíhlení pasu. Mini-stepper Twister umožňuje ještě komplexnější cvičení a vytvarovaní celého těla od hlavy až k patě. Je vybaven dvěma rukojeťmi pomáhajícími posílit horní i dolní polovinu těla.

 

Oba modely mají displej, který zobrazuje:

  • čas,
  • kalorickou spotřebu,
  • počet kroků za minutu,
  • celkový počet kroků.

 

Trénink s mini-stepperem

Každý 'trénink na mini-stepperu je třeba začít rozehřívací fází trvající 3 až 5 minut (či více u osob starších 50 let). Každé cvičení zahajte postupným rozehřátím a zakončete postupným uvedením organismu do klidového stavu. Pokud začnete cvičit bez přípravy, riskujete, že se zraníte a vynaložíte energii nevhodným způsobem. Tepová frekvence by se Vám rovněž měla zvyšovat pomalu. Dobu cvičení si prodlužujte postupně.

 

Pokud chcete trénovat každý den, cvičte 10 minut, pokud dvakrát až třikrát týdně, cvičte 20 až 30 minut, a pokud jednou až dvakrát týdně, cvičte 1 hodinu. U začátečníků je za účelem bezpečného a účinného cvičení třeba intenzitu a délku tréninku navyšovat postupně a přizpůsobit aktuální formě.

 

Na konec každého tréninku na stepperu zařaďte fázi uvedení do klidu (postupné snižování intenzity) a poté fázi odpočinku. Před každým cvičením i po něm se nezapomeňte protáhnout. Protažení před samotným cvičením pomáhá připravit svaly na pohyb, a zabránit tak jejich natržení, natažení či jinému poranění. Protažení po tréninku brání vzniku křečí. Protahujte se pomalu a šetrně a každý protahovací cvik provádějte s výdechem po dobu 30 až 60 vteřin.

 

 

 

S mini-stepperem získáte vše potřebné k tomu, abyste si zpevnili postavu a případně se navrátili do prostředí posiloven. Pro ještě účinnější cvičení a zapojení břišních svalů při každém kroku natočte boky. Pak se jednoduše zhoupněte a udělejte další krok!

Nahoru